pozadi

Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda, při které se zvýrazňují horní a dolní oční linky, obočí nebo rty aplikací přírodního pigmentu do vrchních vrstev pokožky.

  • je to velmi vhodný základ pro dokonalé nalíčení žen každého věku, pro ženy aktivní a pracovně vytížené, ale i pro ty, které chtějí vypadat dobře v každé situaci nebo si s líčením jen nevědí rady
  • dokáže skrýt nedostatky či potlačit drobné asymetrie tváře. Není ale náhražkou klasického líčení. Výsledkem permanentního make-upu má být přirozený odstín, který poslouží jako základ líčení a upraví celkovou vizáž tváře.
  • trvanlivost permanentního make-upu je dána typem pokožky, obecně lze říci, že vydrží 2-5 let. Postupně bledne, až zcela vymizí.
  • lze jej kdykoliv obnovit nebo doplnit.
  • pigmenty se kombinují tak, aby výsledná barva co nejvíce odpovídala představám zákaznice. Barevná škála je velmi pestrá.
  • používá se speciální strojek s malými jehličkami. Všechny pomůcky jsou sterilní a na jedno použití.
  • celý výkon se provádí v místním znecitlivění nejmodernějšími místními anestetiky, takže bolestivost je přijatelná.

Permanentní make-up je zákrokem, při kterém se porušuje integrita kůže. Pro vaše bezpečí proto doporučujeme vybírat výhradně zařízení, která mají vyškolený personál a tuto činnost schválenou hygienikem. Naše osvědčení je k dispozici v salónu.

Otázky/odpovědi

Bude to bolet?
Zákrok se provádí v místním znecitlivění moderními anestetiky (krém, gel, sprej). Jehlička je velice tenká a vniká jen do horních vrstev pokožky. Bolestivost je proto minimální a ihned po skončení zákroku mizí úplně. Aplikace je proto všeobecně dobře snášena. Jiné zákroky, které dámy často pro krásu podstupují, jsou vesměs daleko bolestivější. Co bychom pro krásu neudělaly?.

Mohu jít hned po aplikaci do práce a nebudu oteklá?
Než se odloupnou stroupky, bude kontura asi o dva odstíny sytější než výsledná barva, proto zhruba první tři dny budou místa aplikace nápadnější. Nepatrný otok vymizí prakticky se skončením výkonu. U očních linek mohou být druhý den mírně oteklé oči. Nicméně reakce mohou být individuální.

Jak dlouho vydrží permanentní make-up ?
Permanentní make-up vydrží 2 až 5 let. Záleží na typu pokožky a následné péči o pigmentované místo. Permanentní make-up postupně bledne. Zákrok se dá stále obnovovat.

Mám vrásky kolem rtů. Je pro mě tento zákrok vhodný? V tomto případě permanentní make-up velmi doporučujeme. Kontura rtů se zvýrazní a ubývající pigment rtů se doplní vystínováním. Permanentní make-up lze opravdu doporučit pro dámy v každém věku.

Je možné se přes permanentní make-up líčit a používat i jiné odstíny? Permanentní make-upu plně líčení nenahrazuje Je jen podkladem. To znamená, že se můžete bez problémů líčit i různými jinými odstíny.

Péče po zákroku:

Bezprostředně po aplikaci se kontura ošetřuje speciálním krémem, který fixuje a chrání čerstvě vtetovaný pigment. V den aplikace nedoporučujeme používání vody na ošetřená místa. Od druhého dne je možné aplikovaná místa mýt vodou. Utírat však doporučujeme pouze tlakem a opatrně. Zároveň je potřeba natírat ošetřená místa kosmetickou vazelínou. (Ošetřování vazelínou neplatí pro oční linky.) Třetí den se začínají dělat drobné stroupky, které prosím neodlupujte! Nedoporučujeme do vyhojení používat make-up ani žádné jiné krémy. Také rozhodně nedoporučujeme solárium. Mohla by se ovlivnit barevnost implantovaného pigmentu.

Objednávky na tel.: +420 283 883 161 nebo v on-line elektronickém diáři na úvodní straně p. Ella - PO + ST + PÁ